inspirace

REFERENCE 100%

PŘÍPADOVÉ STUDIE A REFERENCE

reference

Novostavba rodinného domu z roku 2015 [143 m²]

V listopadu roku 2014 jsem koupil novostavbu rodinného domu s již hotovou podlahou. Dokončovací práce jsme měl naplánované na léto roku 2015 a stěhování na vánoce. Plán novostavby počítal s radiátorovým topením a elektro kotlem. Což jsem okamžitě zavrhl, protože jsem byl zvyklý na podlahové topení z mého původního pronájmu.

Na klasickou podlahovku již bylo pozdě takže volba padla na elektrické podlahové topení instalované pod podlahovou krytinu. Systém se mi zpočátku velmi líbil ale po zjištění nákladů na eletrické podlahové topení od známého, který ho má již 5let jsem okamžitě hledal něco jiného. Přece nebudu platit 60.000Kč každý rok jen za topení! Nejsme blázen! Tak jsme narazil na Renovu a tu si také nechal nainstalovat. Jako zdroj jsem zvolil peletkový kotel s akumulační nádobou 1000l, přece jen makám u firmy co peletky vyrábí, takže náklady na topení budou minimální. Dnes již pár měsíců topím a řeknu Vám, je to super! Rychlost podlahového topení RENOVA po zatopení je mimořádná. A náklady?! Paráda, zatím jsem za pelety dal 7.000Kč. Uvidíme jak to bude dál.

Libor, Vysočina

Modernizace přízemí rodinného domu provedena v roce 2014 [80 m²]

S manželkou jsme začali plánovat a stavět rodinný dům v roce 2003 a dokončili v roce 2006, podlahové topení nám projektant nedoporučil kvůli vzniku křečových žil (tenkrát ještě tyhle mýty kolovaly) a my jsme si nechali poradit. Po pár zimách jsme si neradi museli přiznat, že v zimě u nás není tak příjemně a útulno jako u sousedů s novějším domem a podlahovým vytápěním.

Život nás naučil, že vždy existuje řešení. Nechtěli jsme zasahovat do dobře zateplených podlah a řešení se opravdu našlo – systém RENOVA bez bourání a pouze s navýšením podlahy o 1.5cm vyřešil naši touhu a současně jsme si vybrali nové podlahové krytiny, vinyl s dekorem skandinávského dubu.

Napojení na stávající kotel bylo možné, ale rozhodli jsme se i pro výměnu kotle za tepelné čerpadlo. Úspora za rok na vytápění je dnes okolo 15.000,- / rok !

Manželé Aleš a Klára

RD od developera s možností stavebních úprav před dokončením

Do výstavby našeho rodinného domku jsme příliš nezasahovali. Developerská společnost nás průběžně informovala o stavu a mohli jsme se na stavbu kdykoliv přijet podívat. Při každé schůzce se zástupcem developera jsme mohli volit ze standartních řešení nebo řešení na míru dle našich představ.

Když byla hotová hrubá stavba, začali jsme se zajímat o budoucí náklady na vytápění a celkové náklady na bydlení. Jednou z nabízených možností pro stavební úpravy byla možnost volby podlahového topení, developerem zvolený systém RENOVA v kombinaci s plynovým kotlem sliboval úsporu ročních nákladů na vytápění a příjemnější bydlení pro nás i pro naše děti v budoucnu.

Developerská společnost měla menší skluz v dokončení domu, teď už ale bydlíme v novém a jsme spokojeni. Pořádná zima náš domek zatím neprověřila, po první topné sezoně 2015-2016 jsme na nákladech 22tis/rok.

Manželé Petr a Zuzka

Modernizace RD z roku 1994 [přízemí patrového RD 79 m²]

Naše rodina se rozhodla pro rekonstrukci kuchyně a obývacího pokoje v přízemí rodinného domu. Návrh kuchyňského studia nepočítal s radiátorem v kuchyni a tak přišel na řadu internet.

Renovu jsem v podstatě našel okamžitě a hned se mi zalíbily výhody, které systém vytápěné podlahy poskytuje. Nakonec jsem vyhodil i radiátory z obývacího pokoje, chodby, předsíně i koupelny a nechal nainstalovat podlahové topení RENOVA. Ještě že jsem měl již z předminulého roku nový kondenzační plynový kotel Junkers, který se teď perfektně hodil jako zdroj vytápění i pro Renovu. V patře jsem radiátory nechal, snad přijde řada i na ně. Nové vinylové podlahy teď perfektně topí a já si mnu ruce jak jsem to šalamounsky vyřešil. Manželka je v nové kuchyni jako v sedmém nebi a topení si nemůže vynachválit. Teď ji ani netrápí studené nohy na které si v zimě neustále stěžovala.

Vráťa, Brněnsko

Bungalov Mladá Boleslav 2014 [124 m²]

Stěhování do Mladé Boleslavi za zajímavou pracovní příležitostí v roce 2012 bylo pro nás takříkajíc osudné. 2 roky jsme v Boleslavi nejprve bydleli v pronajatém bytě, manžel v práci povýšil a věděl, že chce v automobilce zůstat a já našla celkem dobrou práci jako asistentka notářky. Rozhodli jsme se, že tady chceme zůstat a mít tu bydlení.

Nabídka bytů místních realitek nesplňovala naše představy o bydlení nás dvou a do budoucna i dvou dětí. Na doporučení známého jsme navštívili novostavbu bungalovu 4+1 před dokončením, 800m2 pozemek a klidné místo. Bungalov byl na prodej. Zbláznili jsme se do představy bydlení v rodinném domku.

Koupi jsme konzultovali se známým projektantem, který po prohlídce bungalovu doporučil změnu vytápění na podlahové topení a protože bungalov byl ve fázi dokončování a byli již hotové anhydritové podlahy, projektant navrhl systém RENOVA, doporučil také nekupovat kotel, ale zvolit tepelné čerpadlo vzduch-voda. Díky těmto úpravám se naše náklady na topení pohybují okolo 17-20 tis./ ročně včetně ohřevu vody a naše malá dcerka si může v zimě hrát na vyhřáté podlaze.

Nikola (nyní na mateřské dovolené), Mladá Boleslav

Dřevostavba dokončena v 2015 [241 m²]

Mám rád novinky, moderní způsob života a vždy hledám svoji cestu. Tím jsem se řídil i v případě volby vytápění našeho domu. Podlahové topení byla jasná volba, ale všichni mi nabízeli podobné systémy. Ve chvíli kdy mi představena Renova zpozorněl sem, protože mi vysvětlili, že jakmile zatopím, teplo bude a rychle.

Po roce používání jsem Vážně rád, že jsem nezvolil jiný systém s dlouhým náběhem.

Žiju poměrně rychlý a hektický život, nejsem trpělivý a nerad čekám a proto mi Renova tak vyhovuje.

Robert

Novostavba rodinného domu, dokončována 2016

Ve stavebnictví se pohybuji celý život, jsem projektant průmyslových staveb a většinu života jsem strávil ve městě. Rozhodli jsme se pro stavbu nového rodinného domu a já po důkladném zvážení všech technických parametrů zvolil pro podlahové topení systém RENOVA v kombinaci s tepelným čerpadlem.

Důvodem pro toto rozhodnutí je rychlost jakou reaguje tento systém na zatopení a na to jak se snadno reguluje.

Omylem by bylo považovat tento systém jako systém vhodný pouze pro modernizace, dokonce se domnívám, že bude projektován do novostaveb rodinných domů v budoucnu stále častěji, jakmile se odborná veřejnost dozví o jeho výhodách.

Karel, projektant

Modernizace RD z roku 1989 [přízemí patrového RD 74 m²]

Rodinný dům stavěný v éře komunismu má vždy svoje problémy. No do roku 2015 jsem vyměnil a zrenovoval snad úplně vše. A přišla řada na topení, když nám odešel plynový kotel.

Po zdlouhavém zjišťování na internetu a u známých co je dnes vlastně nejlepší jako zdroj tepla jsem došel ke zjištění že je to tepelné čerpadlo napojené na podlahové topení. Systém se mi zalíbil, tepelné čerpadlo nebylo problém instalovat, ale s podlahovým topením byl problém. Přece nebudu bourat podlahy. To byl také důvod, proč jsem našel na internetu RENOVU, která zajišťovala podlahové topení bez bourání, rychlost topení a nízké náklady. S manželkou jsem byl nakonec rád, že vyměníme i staré, opravdu staré, PVC podlahy a plovoučku z Baumaxu. Po klasických stavebních peripetiích se vše podařilo. Renovu jsme nakonec instaloval jen v přízemí, ale myslím že přijde i řada na patro (až došetříme). Renova nádherně topí a reaguje perfektně i na útlumy a změny co mám nastaveny na termostatu. Z komunistických baráku máme teď moderní domek a jsme hrdí majitele RENOVY, kterou rozhodně doporučujeme.

Evžen s rodinou

RD Smíchov [146 m²] + Chalupa

Bydlíme v rodinném domě na Smíchově s velkou terasou, garáží a pěkným výhledem na Prahu. V roce 2014 jsme zde provedli zásadní změnu systému vytápění, bez velkých stavebních úprav jsme odbornou montážní firmu pověřili montáží systému RENOVA a výměnou starého kotle za tepelné čerpadlo vzduch-voda.

Na víkendy odjíždíme na chalupu do jižních Čech a v Praze nemusí běžet topení celý víkend, zapne se až v neděli dvě hodiny před naším příjezdem.

Původní náklady na vytápění domu se pohybovaly okolo 55 tis. ročně. Nyní se pohybujeme na úrovni 25-27tis /ročně. Hodně se zvýšil komfort našeho bydlení, chladná místa v domě jako chodby a koupelna jsou teď příjemné i na boso. Zvažujeme, že na Chalupu v Jižních Čechách použijeme podlahové vytápění taky.

Jindřich s manželkou, Praha

Byt ve 4-bytovce, 4-členná rodina [86 m²]

Podlahy v našem bytě už měly doslouženo, koberce zašlé, o obkladech a dlažbě v koupelně a kuchyni ani nemluvím. Rozhodnutí o vymalování, rekonstrukci koupelny a nových podlahách padlo koncem 2014 kdy jsme mohli čerpat úvěr ze stavebního spoření. Tehdy nás nenapadlo, že v zimě 2015 budeme mít jako jediný v naší bytovce i podlahové topení.

Vinyl byl volba celkem jasná, cenově dostupná krytina. Podlahář se zmínil o RENOVĚ a dal nám její katalog s tím, že pokud se rozhodneme, zajistí nám její montáž a napojení na nový kotel.

Dnes jsme spokojeni, děti mají ve svých pokojích pohodu a my v obýváku a kuchyni taky.

Spokojení Ondra a Maruška, Kolín

Byt v centru Prahy [140 m²]

Náš 3+kk byt v centru Prahy jsme v roce 2015 modernizovali ve vysokém standartu, máme dubová prkna na podlaze, koupelny obložené mramorovým obkladem, vše jsme zvažovali pečlivě a do detailů.

Vhodným řešením pro podlahové topení byl systém RENOVA, který jsme měli doporučený od souseda pod námi. Splnil naše požadavky jak na čistou a snadnou montáž, tak i na vysoce komfortní vytápění.

Magda s manželem

Novostavba RD z roku 2015 [264 m²]

Pro můj nový dům mě neoslovilo žádné podlahové topení na trhu. Přece jen pracuji ve stavebnictví tak se trochu více orientuji.

Renova byla jasnou volbou ihned co jsem na ni na internetu narazil. Sice vypadala spíše jako systém pro rekonstrukce, ale rozhodně to dle mého názoru není pravda. Pro novostavby to je perfektní systém, který by si mělo instalovat více stavitelů rodinných domů. Rychlost a pohotovost reakce, extrémně nízký objem vody je přesně co jsem hledal. Renovu jsem nechal nainstalovat na skladbu podlahy s 15 cm polystyrenu a klasickou anhydritovou podlahu o výšce 55mm. Jako podlahovou krytinu jsem zvolil třívrstvou kartáčovanou dřevěnou podlahu o síle 14mm. Zdroj tepla Tepelné čerpadlo IVT AIR X 130 pro které jsem se rozhodl je taky špička v oboru, takže jsem maximálně spokojený. Mám to nejlepší co jsem chtěl. Náklady na vytápění po prvním roce jsou 19.000 Kč. Vytápěné podlahy - podlahové topení RENOVA si rozhodně pořiďte také, budete více než spokojeni.

Kamil

Kompletní rekonstrukce přízemního rodinného domu z roku 1986 [122 m²]

Tak i nás to dohnalo a s manželkou jsem se rozhodl pro kompletní rekonstrukci rodinného domu. Děcka už jsou z baráku pryč tak to bude jednodušší. Rozhodování o bourání podlah bylo náročné. Nakonec jsme to zavrhl, takové bourání v celém domě bylo na mě moc. Samozřejmě jsem chtěl nové vinylové podlahy a podlahové topení jako má bratr.

Rozhodl jsem se pro RENOVU, vinylové podlahy v dekoru imitace dřevěných parket a dlažbu do kuchyně, předsíně i koupelny. Kondenzační kotel Buderus jsem si koupil sám a podlahové topení RENOVA nechal nainstalovat firmu. Co obzvlášť oceňuji jsou velmi nízké provozní náklady a velmi příjemné teplo od podlahy. Jsem opravdu překvapen jak to krásně topí. To by jste se měl zeptat mé paní jak ta je spokojená. Vždy si mne ruce jak se nám to podařilo skvěle vyřešit.

Renova je opravdu skvělým řešením a ještě jsem ušetřil za náročné bourání podlah.

Miroslav a Jindřiška

Modernizace bytu v činžovním domě z roku 1961 [93 m²]

S přítelkyní jsem koupil nádherný byt v činžovním domě. Samozřejmě před rekonstrukcí. Po dlouhých útrapách s návrhy jak byt rekonstruovat bylo rozhodnuto. Počítal jsem snad se vším ale řešit topení mě nenapadlo. Bral jsem to tak nějak automaticky že budeme mít podlahovku jako rodiče u kterých jsem zatím bydlel.

Po vystřízlivění z náročného bourání podlah a instalace klasického systému podlahového topení jsem od známého dostal doporučení na vytápěné podlahy respektive podlahové topení RENOVA. Ihned to byla jasná volba pro řešení našeho topení. Instalaci Renovy jsem domluvil včetně montáže elektrického kotle Protherm RAY 9kW s ohřevem teplé vody, který firma velmi vkusně instalovala do vestavěné skříně. Následná montáž parketových podlah, kuchyně a koupelny proběhla také hladce, takže máme nádherně rekonstruovaný byt bez nevzhledných a rušivých radiátorů. Prostor pod okny místo radiátorů využíváme pro nábytek - sedačku, pracovní stůl. V kuchyni by vlastně na radiátor místo ani nebylo. Koupelnu jsem doplnil o krásný designově řešený otopný žebřík v chromu.

Opravdu si užíváme pocit z krásně rekonstruovaného bytu. Luxusní podlahy jsou příjemně teplé a když si na ně stoupnu bos tak mám vždy takový příjemný pocit, který vám asi ani nepopíšu… Přítelkyně je víc na zemi než na sedačce a už mi dokonce říkala že ty teplé podlahy jsou skvělé pro děti …no nevím co mi tím chce naznačit :-)

Petr a Kateřina

Řadový rodinný dům Praha – změna topení v roce 2015

Koupili jsme v roce 2008 novou řadovku na okraji Prahy od developerské společnosti. Dům je zateplený, má vlastní plynový kotel, ale podlahové topení nebylo ve standartním projektu a my jsme tenkrát neměli finance na to něco měnit, hlavně jsme se těšili na první vlastní bydlení.

Zpočátku mi to nevadilo, slyšel jsem že podlahovka má dlouhý náběh a trvá než se dům vytopí, na druhé straně mám rád moderní věci a radiátory mi prostě připomínali bydlení v paneláku, kde jsme vyrůstal.

V roce 2014 jsme na Internetu zmapoval možnosti – elektrické rohože nebo kabely nesplňovali moji představu. Našel jsem systém, který by mohl ve spojení s plynovým kotlem fungovat – RENOVA. Potom už jsem příliš neváhal, proběhla naprosto profesionální a rychlá montáž, zkoušky a bylo hotovo.

Nejvíce si cením rychlosti natopení a finanční úspory cca 7-8tis./ročně.

Standa

Modernizace koupelny a chodby z roku 2014 [32 m²]

Koupelna a chodba byla vždy nejstudenější místo v našem domě. Dlažba v těchto místnostech již měla něco za sebou, tak bylo rozhodnuto o modernizaci.

Renova spojovala vyřešení všech našich potřeb pro tuto modernizaci prostor do jednoho. Bez bourání se nainstalovala vytápěná podlaha Renova a nová dlažba od značky RAKO. Napojení podlahovky bylo vyřešeno ze stávajícího radiátorového topení. Obě místnosti se dají regulovat pomocí armatury s termostatickou hlavicí s nastavením od 1-5. Realizace byla jednoduchá a rychlá, až jsem byla překvapena jak to vše probehlo snadno. To se nám mockrát nestalo.

Renovu si postupně naistalujeme asi do celého domu hned jak budou další finance.

Milena a Jaroslav

Modernizace rodinného domu z roku 2013 [bungalov 138 m²]

Čekalo nás narození dvojčat a to byl impuls udělat něco s těmi studenými podlahami. Přece se ti moji špunti nebudou plazit po studené podlaze (nápad to vlastně nebyl můj ale manželky). Samozřejmě mě napadaly řešení jako je koberec nebo korek. To ale manželka rázně zatrhla, prostě rozhodla že budeme mít podlahovku jako její kamarádka u které samozřejmě vidí děti na podlaze každý týden.

Řešením byla RENOVA a reference od zákazníků na tento systém. Po složitých úvahách jsme zvolili vinylové podlahové krytiny, které se dobře udržují a perfektně předávají teplo z podlahového topení. Renova byla nainstalována včetně lité podlahy za jeden den. Po týdnu jsem sám položil vinylovou krytinu a bylo hotovo. No vlastně se ještě instalovala akumulační nádoba s napojením na krbovou vložku, která slouží jako hlavní zdroj vytápění. Pro všechny případy jsem dal do aku nádoby i elektro dotop. Teď mi přijde, že se po podlaze plazíme úplně všeci. Ale to bude asi tím, že děti si snad jinde než na podlaze ani nehrají, tak jsme tam s němi :-) Pocit z podlahového topení Renova je skvělý. Rychlá reakce, nízké náklady, prostě přesně to co slibuje tak také dělá.

V roce 2014 jsme na Internetu zmapoval možnosti – elektrické rohože nebo kabely nesplňovali moji představu. Našel jsem systém, který by mohl ve spojení s plynovým kotlem fungovat – RENOVA. Potom už jsem příliš neváhal, proběhla naprosto profesionální a rychlá montáž, zkoušky a bylo hotovo.

Velmi spokojený Pavel a jeho praktická žena Mirka

Byt Praha stodůlky [75 m²]

Bydlím v bytovém domě na Praha 5-Stodůlky dokončeném někdy v roce 2005, byt je na severo západní straně a je celkem chladný. Znal jsem podlahové topení jak od kamaráda, který bydlí v rodinném domě, tak i od rodičů mé manželky, ale nenapadlo mě, že bych bez složitých stavebních úprav mohl mít podlahové topení i já.

Když se o RENOVě zmínil kolega v práci, začal jsem okamžitě zjišťovat více informací, přiznám se že jsem z počátku byl nedůvěřivý, ale montáž proběhla rychle a bez bourání a nyní mám za sebou již druhou zimu s podlahovkou a jsem naprosto spokojen.

Ondřej, PRAHA

Modernizace RD z roku 2009 [164 m²]

S manželkou jsem koupil velmi pěkný dům na okraji Prahy. Jediná nevýhoda bylo radiátorové topení s plynovým kotlem. V domě nám byla zima a náklady na topení se pohybovaly na úrovni 42.000Kč.

Po nainstalování vytápěné podlahy RENOVA a tepelného čerpadla vzduch-voda se teplotní klima celého domu absolutně změnilo. Teď máme krásně teplé podlahy, příjemné a komfortní teplo v celém domě. Děti si mohou hrát na podlaze a manželce není zima od nohou. Já jsem spokojený samozřejmě taky, když místo 42.000Kč platím už jen 15.000Kč za rok.

Milan s rodinou

Novostavba RD z roku 2014 [144 m²]

V roce 2014 jsem dokončoval novostavbu rodinného domu a rozhodoval se jaké topení zvolit. Můj požadavek byl hlavně na rychlost reakce topného systému. Můj favorit bylo elektrické podlahové topení, ale po špatných zkušenostech mého kamaráda jsem hledal jinou volbu.

Nakonec jsem zvolil vytápěné podlahy RENOVA a to hlavně díky nejrychlejší reakci podlahového topení ze všech nabízených systémů. Velmi nízký obsah vody se mi také moc zamlouval. Instalace levného elektro kotle jako zdroje tepla byla asi také správná volba, protože náklady na topení mám v současné době na úrovni 22.000Kč. Renova reaguje na změny teplot v podstatě okamžitě a teplo v domě je perfektní. Jako rodina jsme maximálně spokojení.

Radek s rodinou

RD novostavba 2014 [145 m²] Hradec Králové

Od roku 2001, kdy jsem založil stavební firmu jsem nasbíral spoustu zkušenosti a rád bych je využil i ve prospěch moji rodiny a svých blízkých. Doufal jsem, že budu moci jednou postavit dům své dceři, ale ta chtěla bydlení ve městě a tak byla nadšená, že jí přenecháme náš byt. Stavěli jsme na pozemku necelých 10km od Hradce Králové.

Na stavbě se samozřejmě podílela moje firma a s projektováním mi pomáhal dlouholetý spolupracovník kamarád architekt. Shodli jsme se na volbě zdiva Porotherm, střešní krytiny KM BETA i minerálních desek ISOVER na fasádu.

Podlahové topení RENOVA bylo také jednoznačnou volbou, použili jsme tento systém pro posledních 7 realizovaných novostaveb a 3 modernizace a zpětná vazba od zákazníků je zatím velmi dobrá.

Radek s manželkou

Modernizace RD z roku 2005 [bungalov 121 m²]

V roce 2005 jsme se nastěhovali do našeho vysněného domečku. Při stavbě jsem vždy volil standardní řešení dané doby a to bylo samozřejmě také klasické radiátorové topení s běžným plynovým kotlem. Topení pěkně topilo, náklady jsem nějak neřešil. Vše se ale změnilo po návštěvě našeho nového souseda v roce 2012. Všiml jsem si, že u něj doma je tak nějak lepší teplo než u nás a podlaha byla příjemně teplá. Vyzvěděl jsem ihned vše o jeho topení, který bylo daleko komfortnější (na což mě upozornila také manželka) a náklady o hodně nižší.

Bourat podlahy a instalovat podlahové topení jsem ihned zavrhl a hledal alternativu řešení. Tu jsem objevil ve vytápěné podlaze RENOVA, která přesně odpovídala našim potřebám. Renovu jsem poptal u firmy a domluvil se na instalaci. Tu jsem naplánoval na víkend. Manželku s dětma jsem přesunul ke tchýni. Již ve čtvrtek jsem vyklidil s kamarádem nábytek. Sám jsem provedl očištění stávajících podlah a nanesl bezpachovou penetraci. V pátek přijela firma, položila systém RENOVA, odpoledne další parta provedla zalití vysokopevnostní litou podlahou. V sobotu byla položena dlažba firmou mého kamaráda. V neděli se díky chybějící dlažbě muselo v pokládce pokračovat (ještě že mají v Hornbachu o víkendu otevřeno). Zpětné nastěhování sice proběhlo až v pondělí ale i tak to bylo perfektně sladěno. Chválím všechny zúčastněné za perfektní spolupráci. Jsme opravdu spokojeni a doporučujeme Vás.

Karel s rodinou

Chata na Vysočině (do budoucna určena k trvalému bydlení)

Trávíme na chatě s manželkou většinu volného času a chceme zde trvale bydlet na penzi. Zateplení jsme provedli už před lety, ale stejně jsme zde nemohli v zimě být, protože kamna vytopí pouze obývák. Syn nám donesl různé letáky o rekonstrukci topení, RENOVA jako jediná nabízela podlahové topení bez bourání.

Nikdy nás nenapadlo, že by podlahové topení mohlo být na chatě a mohlo tak rychle reagovat na zapnutí po příjezdu.

Musíme pochválit montážní firmu! Bylo vidět, že jsou to skuteční odborníci, provedli rychlou montáž, bez nepořádku a bourání.

Manželé Josef a Miroslava

Penzion Krkonoše, rekonstrukce 2014 [3x 65 m²]

Penzion s 3 apartmány v Krkonoších jsme v roce 2013-2014 museli vylepšit, nároky hostů se za poslední roky hodně zvýšili. Modernizací prošly všechny koupelny a toalety, vybourali jsme obklady a vyměnily vybavovací předměty. Zároveň jsme provedli zateplení fasády.

Výměnu podlahových krytin jsem oddálil do roku 2014, všude jsme použili dekor kanadské borovice a tuto podlahu nám vyhřívá podlahový systém RENOVA. Nebylo možné navýšit ani bourat podlahy a v kombinaci s tepelný čerpadlem jsme nyní na úspoře 35 procent oproti rokům před úpravami, návratnost do systému RENOVA je dle mého max. 6 let.

Leoš a spol., Krkonoše

Kancelářské prostory a dílna se sklademu z roku 2014 [326 m²]

Moje firma vlastní samostanou budovu ve které sídlí má firma na klempířské výrobky a vzduchotechnické rozvody Náklady na vytápění všech prostor dosáhly v roce 2013 na částku 143.000Kč

Rozhodl jsem se s tím něco udělat a díky mému známému jsem narazil na systém Renova, který by nepřerušil chod celé firmy při rekonstrukci a bourání, byl ekonomicky efektivní ve snížení nákladech a přinesl do naší firmy větší komfort v zimním období.

Instalaci jsme nechal provést v týdnu dovolených o prázdninách. Zabralo to celý týden ale stihlo se to do příchodu po dovolených. V současné době mám náklady na vytápění kanceláří, dílny a skladu 45.000Kč a to i díky instalovanému tepelnému čerpadlu vzduch voda. Zaměstnanci jsou díky komfortu RENOVY spokojení a já také. Každý rok navíc vydělám skoro 100.000Kč, které nemusím vydat za topení. A to jsem ještě ušetřil náklady na bourací práce pokud bych instaloval klasický systém podlahového topení.

Karel, Ostravsko

Modernizace restaurace v roce 2014 [188 m²]

Koupil jsem krásný objekt pro provozování své vlastní restaurace. Samozřejmě mě čekala rekonstrukce prostor a výměna podlahové krytiny. Od předchozího majitele jsem měl informaci, že topení stálo za rok částku 68.000Kč. Což jsem tedy nehodlal akceptovat.

Úspory, komfort vytápění a jednoduchost instalace bez bourání jsem nalezl u systému RENOVA. Renova byla kompletně nainstalována za tři dny včetně lité podlahy a kondenzačního plynového kotle BAXI.

V současné době již provozuji restauraci a podlahové topení Renova splňuje všechny mé požadavky beze zbytku. Prostě o něm nevím, v restauraci je příjemné teplo a náklady jsou na polovině. Jsme moc rád, že jsme využil podlahové topení Renova k rekonstrukci své restaurace. Rozhodně doporučuji všem podnikatelům.

Igor Pálavský